Turkcell kullanan kullanıcılar, mobil internette bağlantı sorunu yaşadığını bildirdi. Ayrıca bazı kullanıcıların arama yapmakta da sorun yaşadığı öğrenildi

| onuk2941 | 377 Okuma

Turkcell'de internet gitti! Aramalarda da sorun yaşanıyor

Cep telefonlarında Turkcell hattı kullananların, akşam saatlerinde internet erişimi sağlayamadığı öğrenildi. Turkcell kullanıcıları sosyal medya üzerinde merakla "Turkcell'de sorun mu var?", "Turkcell'de internet neden yok?" ve "Turkcell internet ne zaman düzelecek?" sorularını soruyor.

Kullanıcılar 3G/4G mobil internet erişimini sağlayamıyor. Aynı zamanda bazı kullanıcılar yalnızca internet bağlantısında değil, arama yapma konusunda da sorun yaşadığını bildiriyor.

Öte yandan Turkcell'deki sorunun ardından ulaşmaya çalıştığımız müşteri hizmetleri numarası yoğunluktan dolayı kilitlenmiş durumda. Ulaşılamıyor.

TURKCELL'DEN BAĞLANTI SORUNUYLA İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA

Turkcell, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, yaşanan bağlantı sorunuyla ilgili "Şebekemizde meydana gelen sistemsel bir sorun nedeniyle Türkiye’nin bazı bölgelerinde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır. Teknik ekiplerimiz sorunu hızla çözerek ses ve data trafiğini normal seyrine döndürmek için çalışmalarını sürdürmektedir." ifadelerini kullandı.