HDP Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Züleyha Gülüm ve Dilovası HDP İlçe Teşkilatı Yöneticileri Dilovası yerel basını ziyaret etti.

| ATK | 134 Okuma

HDP'DEN YEREL BASINA ZİYARET

Yerel gazetecileri ziyaret eden HDP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Züleyha Gülüm ve Dilovası HDP İlçe Teşkilatı Yöneticileri Dilovası gazetecilerin sorularını yanıtlayarak seçim çalışmalarından söz ettiler.

KOCAELİ, HDP'YE NASIL BAKIYOR?

"Kocaeli, sanayi kenti olması bakımından farklı kesimleri, kimlikleri göç etmiş olduğu bir şehirdir. Dönüp geçmişe baktığımızda bu farklı kimlerin bir arada yaşamasında bir sıkıntı yok. Bir düşmanlaşma hattı olmadığı sürece bir sorun yaşamıyoryuz. Bazen tepkilerle karşılaşıyoruz ama bunun kaynağının kişiler olduğunu düşünmüyorum. Bu düşmanlaştırma tepeden dayatılan bir şeydir. HDP kadın, çocuk ve ekoloji temelli bir partidir. Ama şuan mevcut yönetim kendisinden olmayan herkesi terör, hain ilan etti. bizim derdimiz şu Akp'li bu Mhp'li dir değil bizim derdimiz ortak sorunlarımızı nasıl gidereceğimizdir. Ak Parti'li ya da Mhp'li olan yoksul, işsiz yok mu tabiki var biz işte bu sorunları gidermek insani yaşam alanlarımızı, ekonomimizi nasıl düzeltiriz ona bakıyoruz. 

DİLOVASI'NDA NEDEN ADAY ÇIKARMADINIZ BİR İTTİFAK MI SÖZ KONUSU?
Merkezi olarak bir ittifak söz konusu değil. Ama yerelde partilerin birleşip yanlış giden ben merkezci yönetimlere dur demesi gerekir. Dilovası'nda çevre, sosyo-ekonomik sorunların giderilmesi için böyle bir dayanışmanın doğru olduğunu düşünüyorum.

YEREL BASINA BAKIŞINIZ NEDİR?
Basının özgür olması için gazetecinin ekonomik bağımsızlığı olmalı. Sonuç itibariyle para yaşamımızın temelini oluşturduğu için gazeteci de bundan nasibini alıyor. Yönemtim de kim varsa onu yazmadığınızda ve sadece onu yazmadığınızda  gazeteci reklam alamıyor ve özgür basın anlayışını yürütemiyor. Devletin buna kaynak hazırlaması gerekiyor." dedi.