Dilovası'nın En Genc Muhtarı Mehmet Kara'dan Hizmet Heyecanı "Kapı Kapı Dolaşıp Mahallelimin İhtiyaçlarını Soracağım" dedi.

| ATK | 1556 Okuma

 GENÇ MUHTARDAN GENÇ ATILIM

GENÇ MUHTARDAN GENÇ ATILIM 

Dilovası'nın En Genc Muhtarı Mehmet Kara'dan Hizmet Heyecanı "Kapı Kapı Dolaşıp Mahallelimin İhtiyaçlarını Soracağım" dedi.

Dilovası Karapınar Mahallesi'nde 31 Mart Yerel seçimlerinde muhtarlığa seçilen Yüksek Kara'nın, YSK tarafından muhtarlığı iptal edilmişti. Kayapınar Mahallesi sakinleri 2 Haziran'da tekrarlanan seçimde muhtarlıktan men edilen Yüksel Kara'nın yerine 27 yaşındaki kardeşi Mehmet Kara' yı muhtarlığa seçti.

"KAPI KAPI, SOKAK SOKAK DOLAŞACAĞIM 


Genç Muhtar 27 yaşındaki Mehmet Kara,  kapı kapı dolaşıp mahallelerimin ihtiyaçlarını soracağım. Mahallenin temizliği, güvenliği ve sosyal yaşamı öncelikli sorununumdur. Belediyemiz ile ortak bir çalışma içerisinde mahallemin sorunlarını çözeceğim İnşallah. Mahallemizde eskiden sabit telefonlar olduğu için internet hizmeti veriliyordu. Ama şimdi herkes cep telefonlarına sahip olunca kablolu iletişim yok oldu ve alt yapi değişti. Alt yapıdan dolayı şuanda mahallemde internet hattı yok. Her evi kapı kapı dolaşıp imza alacağım ve Türk Telekom'a sunacağım. İkincisi ise mahallenin her tarafinda tehlike saçan otların ve yapani bitkilerin temizlenmesi gerekiyor. Gördüğünüz gibi heryerde otlar, dikenler yeşerdiği için yılan ve fareler bu alanlara yuva yapmışlar. İnsanlar bazi yolları yılan ve fare tehlikesi yüzünden kullanamıyor.  Kayapınar Mahallemiz bilindiği gibi yokuş bir arazi yapısına sahip. Her yere merdivenlerle çıkılıyor. Bu merdivenleri bir sponsor bulup mahallelilerle boyayıp mahallemizi renklendirmek istiyorum. Çocukların en büyük isteği olan park ve oyun alanlari için de müracatta bulundum. Gençlerimize yönelik spor ve sosyal aktivite hayalim var. Gençlerimize zamanlarını düzgün kullanmaları için öncülük etmeliyiz ki kötü alışkanlıklar edinmesinler. Mahallemizin gercekten iyi bir hizmete ihtiyacı var ve ben mahalleme iyi işler yaparak beni seçenlere şükranlarımı hizmetle sunmak istiyorum.

DİLOVASI'NIN EN GENÇ MUHTARIYIM

Benim adaylığım abimin muhtarlığı iptal edildikten sonra aklıma geldi. Abimin de mahallemiz için hizmet sözleri ve heyecanı vardı. Ama ne yazık ki seçim iptal edildi. Dilovası'nın en genç muhtarıyım bu güzel bir duygu. Fakat her zaman büyüklerimizden (Muhtarlarımızdan) tecrübe edinmeye ihtiyacım var. Bu işin üstesinden gelmeyi ve mahalleme layık bir muhtar olmayı hedefliyorum. Mahallelim beni her ihtiyaclari, şikayetleri için arayabilir, şikayette bulunabilir. Beni muhtarlığa layık gören tüm Karapınar Mahallesi sakinlerine ve sevgili Abim Yüksel Kara'ya teşekkürlerimi sunuyorum."dedi. HABER- Meysun Gül