Dilovası Karapınar Mahallesi İlgi ve Hizmet Bekliyor. Otların ve Yılanların sardığı Garip Sokağın Sakinleri ve Çocukları Meclis Üyelerini göreve Çağırdı.

| ATK | 684 Okuma

 Garip Sokağın Çocukları

MECLİS ÜYELERİ İŞİNİ YAPSIN

Dilovası'nın Karapınar Mahallesi'nde yer alan Garip sokak sakinleri ve çocukları oturdukları sokak için belediyeden ve meclis üyelerinden hizmet istiyor. Mahalle sakinlerinden Fahrettin Karakaş, " Dilovası'nın genelinde bir hizmete ihtiyac var. Ama Kayapınar Mahallesi'nin daha hizmete daha çok ihtiyacı var. Elbette Dilovasini 10- 15 yıl ile kıyaslayamayız bir cok açıdan gelişti.  Ama ihtiyaçlarda gün geçtikçe gelişiyor.  Benim oturduğum bu alana yönelik söyleyeceğim ve hepimizin muzdarip oldugu tehlike yeşeren çalılar ve arasına yuva yapan yılanlardır. Bu görüntü ve tehlike mahallemizin hemen her sokaginda var. Ormanlik bir araziye kuruldugumuz için bu normal bir durum fakat belediyenin temizlik yapmasi gerekiyor. Meclis üyeleri kim ve hangi başkan döneminde olursa olsun kazandıktan sonra mahalleyi unutuyor.  Hangi meclis üyesi yılda 1 defa mahalleyi sokak sokak, kapı kapı dolaşıp sorunları ve ihtiyaçları dinliyor. Meclis üyeleri koltuklarından kalkmalı oyunu aldıkları alanlara gelip çözüm üretmeli.

BELEDİYEMİZDE KÜLTÜR SAHİBİ İHTİYACA CEVAP VERECEK KİŞİLER ÇALIŞTIRILMALI 

Belediyemizde kültür ve bilgi konusunda kendisini geliştirmiş, gelen vatandaşı ağılamasını bilen insanlar çalıştırılmalı. Çünkü belediyeye gittigimizde muhattap aldığımız insanlar asla ihtiyaçlarımıza cevap olmayacak nitelikteler. 

OYUN ALANLARI VE PARK YAPILMALI

Sokağımızın adı daha önce Garip Sokak diye geçiyordu şuanda ne olarak geçiyor tam  belli degil. Ama bu sokağın çocuklarının oyun alanlarına ve parka ihtiyacı var. Çocuklar akşama kadar sokaktaki merdiven korkuluklarına asılıp oynuyorlar. Bu onlar icin tehlike olusturuyor. Mahallemizde şu gördüğünüz bos arazi Tavşancıl eski Belediye Başkanı Salih Gün zamanında çocuk oyun alanı ve dinlenme yeri için ayrılmış. Fakat üzerinden bu kadar zaman geçti, o zamanın çocukları şimdi büyüyüp askere, üniversiteye gitti kimisi evlendi hala mahallemize bir oyun parkı yapılmadı.  Bu işin yetkilileri ellerini vicdanlarına koyup Dilovası için mahallemiz için gereken hizmeti yapmalı. Halk bunu sorar. Halk sormaz ise Allah sorar." dedi.