Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münazara Turnuvası'nda konuştu. Biat eden değil neye inandığını neyi savunduğunu bilen bir gençlik istediklerini söyleyen Erdoğan, bir kez daha özgürlük vurgusu yap

| onuk2941 | 360 Okuma

Erdoğan'dan FETÖ'ye 15 Temmuz mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da kendilerini dev aynasında görenlere bu milletin en iyi cevabı verdiğini söyledi. 

Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Meridyen Open '17 Uluslararası Münazara Turnuvası"nın ödül töreninde konuştu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından bazı satır başları:

"Bu ülkenin geçtiğimiz 20-30 yıllık beşeri birikimine gözlerini dikenlerin, devşirdikleri kitleye bakarak kendilerini dev aynasında gördükleri anlaşılıyor. Milletimiz 15 Temmuz'daki duruşuyla bunlara dev değil, adeta sinek olduklarını göstermiştir.

ÖZGÜRLÜKLER VURGUSU

Düşünce ve ifade özgürlüğünü sadece kendi düşüncelerini ifade edilebilmesi olarak görenlerle elbette anlaşamadık, anlaşamayız. Çünkü biz insanı eşref-i mahlukat olarak gören medeniyetin mirasçılarıyız. Biz, yaradılanı severiz yaradandan ötürü diyen bu yaklaşımdan hareketle tüm insanlara saygı duyan bir anlayışa mensubuz. Böyle olduğu için de çoğulculuk ve özgürlükçülük konusunda en küçük bir sıkıntımız yok. Ülkemizin ve dünyanın her yerinde tüm farklı inanç, düşünce, meşrep gruplarıyla karşılıklı görüş alışverişimiz olmuştur."