Dilovası Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Hacı Kocabay, Dilovası Belediyesi İle Yaşadıkları Yer Polemiğinin Anlattarak Konuya Hassasiyet Gösterilmesini İstedi.

| ATK | 1593 Okuma

DİLOVASI ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİNDEN BAŞKAN ŞAYİR'E ÇAĞRI!

Dilovası Şahit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Hacı Kocabay belediyeye ait işyerinden tahliye edilme kararına tepki gösterdi. Kocabay “Derneğimizi kurarken Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’le yaptığımız görüşme neticesinde Diliskelesi Mahallesinde bulunan belediyeye ait işyerlerinde faaliyetlere başladık. Derneğimizi kurduktan sonra belediye tarafından bulunduğumuz yer ve yanındaki işyeri için dilekçeyle başvurmamız istendi. Başvurumuzdan yaklaşık bir ay sonra Dilovası Belediyesi yetkililerince kullandığımız yeri tahliye etmemizi istediler.

KARAR BİZİ ÜZDÜ

Bizler bu vatan için canlarını feda eden Şehit ve bu uğurda mücadele eden Gazilerin sesi olmak için yola çıktık ve dernek kurma kararı aldık. İlk olarak derneğimiz için Belediye Kültür Merkeziinde yer gösterildi daha sonra bu karar geri çekildi. Yer ile ilgili belediye tarafından verilen karar bizleri ziyadesiyle üzdü. Bu ülke için can vermiş ve savaşmış kahramanları temsil edecek ve onların aziz hatıralarına yakışacak, gelen misafiri ağırlamamıza yetecek bir yer istiyoruz. Hamza Başkan'ın bize bu konuda yardımcı olmasını istiyoruz. Bunun aksine yapılacak bir davranış Şehit Ailelerini ve Gazileri üzer.

 

ŞEHİT VE GAZİ KONUSU HASSAS BİR KONUDUR

Şehit ve gazi kavramı hassas bir konudur ve hassas bir şekilde yaklaşılmalıdır. Kimse siyasi tutumunu ve ya kişisel görüşlerini bu konuya katamaz. Bizim amacımız aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin adını yaşatmak gelecek nesile aktarmaktır. Çalışmalarımızı dernek merkezimiz için kiraladığımız yeni yerimizde sürdüreceğiz. Herkesin ve her kesimin takdirini kazanacak faaliyetlerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlçemizdeki kardeşlik ikliminin temsilcisi olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”dedi.