Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve meclis üyelerini makamında konuk etti.

| onuk2941 | 896 Okuma

Başkan Karaosmanoğlu, Başkan Toltar'ı Ağırladı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu,  Dilovası Belediye Başkanı  Ali Toltar ve meclis üyelerini makamında konuk etti.

Büyükşehir ve ilçe belediyesinin ortak projelerinin görüşüldüğü birliktelikte yapılması planlanan hizmetler de ele alındı. Masaya yatırılan  Dilovası'nın çehresini değiştiren alt yapı, üst yapı, çevre ve yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra, gençlik ile kadın üzerine yeni projelerin ortaya koyulmasının da gereği vurgulandı.

Kocaeli'nin her geçen geliştiği ve daha yaşanabilir kent olma yolunda emin ve güçlü adımlarla koştuğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, " Dilovası için ortaya koyduğumuz her eser ilçemizin çehresini değiştirmiştir. İnşallah çok daha güzel hizmetleri ortaya koyacağız. İlçe Belediyemizle birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz.  Dilovası'nda yaşayan kardeşlerimizin her şeyin en güzelini hak ettiğini biliyorum. Bundan dolayı bakanlıklarımız başta olmak üzere Büyükşehir olarak hizmetlerimizi vatandaşlarımızın talep ve önerilerine göre planlıyoruz." dedi.

Dilovası Belediye Başkanı  Ali Toltar da görüşmede, Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları ve projeleri için Başkan Karaosmanoğlu'na teşekkür etti. Yapılması planlanan ortak projeler hakkında Karaosmanoğlu'na detaylı bilgi aktaran Toltar, meclis üyeleriyle birlikte ilçelerine hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını bir kez daha ifade etti. Vatandaşlarının her derdiyle ilgilendiklerini ifade eden Toltar, "Derdimiz hizmettir ve bunun için gece gündüz çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Toltar ayrıca meclis üyeleriyle birlikte  Dilovası'ndaki vatandaşlardan gelen talep ve önerileri de Başkan Karaosmanoğlu'na aktardı. Görüşme karşılıklı yapılan fikir alışverişinin ardından sona erdi. - KOCAELİ