Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Ramazan Boyunca Dar Gelirli Ailelerle İftar Yapacak. Sokak İftarlarında İsraf Olan Yemekler Yerine Dar Gelirliye Ramazan Kolisi Verilecek.

| onuk2941 | 326 Okuma

BAŞKAN ŞAYİR, İFTAR SOFRALARINDA

Dilovası'nda ilklere imza atan Belediye Başkanı Hamza Şayir, ramazan ayında çat kapı programları yaparak vatandaşların sofrasına misafir olacak. Mümkün oldukça toplu yemeklere katılmamayı düşünen Başkan Şayir,  çeşitli mahallerde yaşayan şehit aileleri, gaziler ve belediyeden yardım alan dar gelirli vatandaşlara misafir olacak. Mahallelerde bulunan camilerde teravihi namazı kılacak olan Başkan Şayir, teravih sonrası vatandaşların çay muhabetlerine katılacak.

SOKAK İSRAFI YERİNE TOPLU İFTAR

Ramazan çadırlarında yaşanan israfı önlemek amacı ile önemli adımlar attıklarını bu adımları ramazan ayında da devam ettireceklerini ifade eden Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir; "Her mahallede sokak iftarı kurmayı düşünmüyoruz. Bu yıl tek noktada tek bir toplu iftar vermeyi düşünüyoruz. Bunun günü ve yerinin duyurusunu kısa sürede halkımızla paylaşacağız" dedi.

DAR GELİRLİ VATANDAŞA RAMAZAN KOLİSİ ULAŞTIRILACAK

Mahallelerde kurulan ve çoğu zaman israf olduğu düşünülen iftar yemekleri yerine dar gelirli vatandaşlara ramazan kolisi ulaştırmayı planlayan Dilovası Belediyesi, dün itibari ile bir çok eve yardım kumanyasını ulaştırdı.Haber- MEYSUN GÜL.